Najlepszy Koń Polskiej Hodowli i inni bohaterowie polskich ras Cavaliady w Lublinie

W niedzielę 3 lutego 2019 roku podczas Cavaliady w Lublinie wyróżniliśmy tytułem Najlepszego Konia Polskiej Hodowli ogiera FARMER sp (Rovetto old. – Feola sp / Lavendel KWPN), hod. i wł. SK Nowielice, który pod Janem Bobikiem zajął 6 miejsce w konkursie Dużej Rundy zaliczanym do LR, zdobywając najwięcej punktów do tegoż rankingu wśród koni polskiej hodowli.

Jednak niemal wszystkich konkursach odniesionymi sukcesami swoją obecność zaznaczyły konie polskiej hodowli.

Czwartek, 31 stycznia 2019

Wiele pozytywnych sportowych emocji towarzyszyło III etapowi Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi. Zawodnicy startowali w odwrotnej kolejności do zajmowanych miejsc po zawodach w Poznaniu. Wygrał Piotr Mazurek z SJ Sokół Kunowo, powożąc swoimi końmi sp: PELOPONEZ, BLIZARD, JASMINIA oraz INWENCJA. Dzięki temu awansował na II miejsce w rankingu HPPP.

W wieczornym konkursie „Potęgi Skoku” oglądać mogliśmy czołówkę polskich zawodników. Co zaskakujące skoczków pokonał trenujący WKKW Mateusz Kiempa na koniu JALANDAHAR sp (Karandasj KWPN – Juka sp / Kingsten KWPN) hod. Artura Mańczaka, wł. Pauli Mańczak. Na drugim miejscu znaleźli się Jan Bobik i klacz SANTISA sp (Cantanis hol. – Samanta sp / Dido han.) hod. i wł. SK Nowielice (klacz ta w zeszłym roku, podczas Cavaliady w Warszawie wygrała Potęgę Skoku).

W pierwszym konkursie Dużej Rundy CAVALIADY Lublin CSI2* na miejscu drugim uplasował się Andrzej Opłatek, na koniu EL CAMP sp (Campari M old. – Eleine sp / Elvis KWPN), hod. SK Prudnik, własności zawodnika.

Piątek, 1 lutego 2019

W porannym konkursie Middle Round (130 cm) wystartowało 120 par. Trzecie miejsce w konkursie zajął Dominik Słodczyk na DRAKO sp (Diarado – Delavita / Chicago I Z) hod. Maria Czuchryta wł. Manfred Słodczyk.
Drugi etap Lotto Eventing Tour 2018/2019 po pasjonującej walce wygrał Mateusz Kiempa dosiadający konia JAK CHEF m (Chef Supreme – Juka / Bonaparte) hod. SK Prudnik, wł. Anny Mańczak. Trzecie miejsce zajął Paweł Warszawski na LORD VULCAN sp (Vulkan L – Lili / Lennon) hod. Bartosz Szymborski, wł. Patrycja Zubko. Czwarte miejsce wywalczyła Daria Kobiernik oraz klacz IDEAL GIRL wlkp (Contendor – Iluzja / Cisoń) hod. i wł. zawodniczki.

Sobota, 2 lutego 2019

Bohaterem soboty zdecydowanie był Dominik Słodczyk z końmi polskiej hodowli. W porannym konkursie małej rundy (zwykły, 120 cm) pod patronatem Polskiego Związku Hodowców Koni, pokonał rywali na koniu APERITIF m (Fusain du Defey – Auforta / First des Termes) hod. SK Ochaby Sp. z o.o., wł. Roland Kosmol. Na miejscu drugim uplasowała się 14-letnia Maja Marchwicka na wałachu SZAFIR M sp (So in Love KWPN – Selene M sp / Elvis KWPN) hod. Stadnina Koni Moszna sp. z o. o., wł. Aleksandra Sluszniak Marchwicka. Para ta była wolniejsza o zaledwie 0,43 s od zwycięzcy.

Dla Dominika Słodczyka wieczór zakończył wyśmienitym przejazdem w Speed & Music. Zawodnik startujący na Drako był nie tylko szybki, ale i do tego bardzo precyzyjny, a to dało mu wygraną w konkursie.

Po drugim etapie rozgrywek Halowego Pucharu Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi, na prowadzenie w tegorocznym rankingu wysuną się Bartłomiej Kwiatek z końmi rasy śląskiej: AROMAT, RENESANS, BAZYLI, PASSAT.
Drugi z minimalną stratą czasu był Piotr Mazurek, który znalazł się na drugiej pozycji rankingu i dwoma punktami mniej niż prowadzący.

Niedziela, 3 lutego 2019

W finale Małej Rundy zwyciężyła 14-letnia Maja Marchwicka na wałachu Szafir M sp. Druga fazę konkursu para ta pokonała bezbłędnie w czasie 22,75 s.

Za niecały miesiąc spotkamy się na Cavaliadzie w Krakowie z nadzieją na radość z kolejnych sukcesów polskich koni!