/   WKKW

Polska na podium w Lion d’Angers!

Paweł Spisak i Banderas sp (Moravia westf – Babilonia xx po Jape) hod. Romana Drabińskiego, wł. Marka Jodko zdobyli brązowy medal Mistrzostw Świata Młodych Koni w Lion d’Angers! Po wczorajszym bezbłędnym pokonaniu krosu para zajmowała 7 miejsce w kategorii koni 6-letnich. Dzisiejszy bezbłędny przejazd w konkursie skoków zapewnił im miejsce 3. Serdecznie gratulujemy hodowcy, właścicielowi, zawodnikowi oraz wszystkim osobom zaangażowanym w trening, przygotowanie i wsparcie medalowej pary.
Nasz drugi reprezentant Artur Społowicz, dosiadający janowskiej hodowli wałacha Rozmaryn m (Devin du Maury AA – Robinia m po Emetyt m) niestety nie ukończył krosu i nie został sklasyfikowany w wynikach końcowych.

Największym zwycięzcą MŚMK w WKKW jest zawodnik Thomas Carlile, który wygrał obydwie kategorie wiekowe (6 i 7-latki) na koniach Tenareze AA (Jaguar Mail sf – Utopie du Maury AA po Quatar de Plape AA) oraz Sirocco du Gers sf (Dorsay sf – Vieusinge du Maury AA po Jalienny AA). Thomas Carlile posiada w treningu wiele koni, wśród których znajduje się m.in. klacz Birma m (Emetyt m – Biesiada m po First des Termes AA) hod. SK Walewice, wł. Andreas Gygax, zdobywczyni 4 miejsca w ubiegłorocznych i 14 w tegorocznych Mistrzostwach Francji Młodych Koni w WKKW.