MJT Nevados S znakomity podczas GCL Super Cup w Pradze

Współzawodnictwo rozpoczynało 12 drużyn, każda z nich złożona z trzech zawodników z różnych krajów. Do finału zakwalifikowało się tylko 6 teamów. Na wynik drużyny liczyły się wszystkie indywidualne wyniki konia i jeźdźca w tym konkursie. Trudny i wymagający parkur autorstwa Uliano Vezzani dwukrotnie na czysto (w ćwierćfinałach i półfinałach) pokonał ogier polskiej hodowli MJT Nevados S ur. 2008 (Calvados Z – Nestia sp / Romualdo KWPN) wpisany do księgi stadnej polskiego konia szlachetnego półkrwi, urodzony w stadninie Stanisława Szurika z miejscowości Liszkowo (woj. kujawsko-pomorskie), należy do Makrum Jumping Team. Gregory Wathelet i Nevados w tym sezonie zanotowali bardzo dobre występy, w tym swoje pierwsze zwycięstwo w konkursie Grand Prix. Dwa bezbłędne przejazdy Nevadosa pomogły drużynie “Paris Panthers” awansować do finałów.

Finał GCL Super Cup w Pradze okazał się wspaniałym sportowym widowiskiem, które trzymało w napięciu od pierwszego do ostatniego startu.

Team “Paris Panthers” ostatecznie zajął 3. miejsce za zwycięskim zespołem “Madrid in Motion” i drugim “Valkenswaard United”. Podczas całych rozgrywek Nevados otrzymał tylko 4 punkty karne, czym potwierdził swoją przynależność do grupy najlepszych koni sportowych na świecie!

UDOSTĘPNIJ

Tagi: