MJT Nevados S skoczył po złoto dla Belgii

Podczas Mistrzostw Europy w skokach przez przeszkody w Rotterdamie, które odbywały się w minionym tygodniu, a zakończyły w niedzielę, razem z Belgami wstrzymywaliśmy oddech i razem z nimi cieszyliśmy się z niebywałego sukcesu.

Ostatnim zawodnikiem z Belgii w finałowym konkursie drużynowym był Gregory Wathelet dosiadający konia polskiej hodowli – MJT Nevados S sp (Calvados Z Z – Nestia sp / Romualdo KWPN) hod. Stanisława Szurika i wł. MJT Marcelewo. Para ta pokonała trudny parkur bez błędu, co pozwoliło ekipie belgijskiej zdobyć drużynowe mistrzostwo Europy w skokach przez przeszkody.

Drużyna belgijska po raz pierwszy w historii Mistrzostw Europy zdobyła medal i był to medal złoty. Dzięki temu ekipa Belgii nie tylko stanęła na najwyższym podium, ale także zdobyła kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

W konkursie, decydującym o klasyfikacji indywidualnej, do finałowej rozgrywki Nevados startował z 4. pozycji, jednak na parkurze belgijski zawodnik i polski koń, w pierwszym przejeździe nie ustrzegli się błędów, drugi pojechali na zero, co dało im miejsce 9., a zatem w najlepszej europejskiej dziesiątce.

Możemy z całą pewnością cieszyć się z tego, że polska hodowla wywalczyła sobie miejsce w europejskiej czołówce jeździeckiej! Gratulujemy tym wszystkim, których praca i wysiłek złożyły się na sukces Nevadosa.

Nevados nie był jedynym koniem polskiej hodowli, który w Rotterdamie walczył dla swojej drużyny. W ekipie norweskiej wystartował koń Carvis sp (Cantanis hol. – Carisma 97 han. / Capitol II) hodowli pana Tadeusza Pilipca, własności Dagny Elisabeth Silen Tidemandsen, pod amazonką Hege Tidemandsen zdobył miejsce 13.

Le tour de Nevados hier dans la deuxième manche des championnats d’Europe, première manche par équipe. 🙌🏻🤩🐴👌🏻🇧🇪💪🏻#gobelgium