Bogusławice i Ciekocinko – udane starty koni polskiej hodowli

Nagrodziliśmy zawodnika powożącego najlepszym koniem polskiej hodowli podczas XXII Mistrzostw Polski w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi, które odbyły się w Bogusławicach w dniach 23-25 sierpnia 2019.

Nagrodę odebrał Tomasz Jankowiak JKS Gogolewo dla znanego już szerokiej publiczności i utytułowanego konia BARTNIK wlkp (Cartino K hes. – Biaroza wlkp / Clayton baw.) hodowli i własności SK Pępowo, który w 2016 roku, w Piber pod lejcą Weroniki Kwiatek zdobył wicemistrzostwo świata – indywidualnie i drużynowo!
Nagrodę dla Najlepszego Konia Polskiej Hodowli wręczył Bogdan Kuchejda – Członek Zarządu PZHK.

Ale przedostatni tydzień sierpnia to także sukcesy koni polskiej hodowli w zawodach w skokach przez przeszkody odbywających się Polsce, w Ciekocinku.
W konkursie Grad Prix Złotej Rundy (145 cm) zaliczanym do rankingu Longines, grupy D, drugie miejsce zajął Kamil Grzelczyk na WIBARO sp (Bajou Du Rouet hol. – Wiagra sp / Graf Quidam sp), hodowca – Marian Skopa, właściciel – Bogdan Kuchejda.
Do rozgrywki konkursu po bezbłędnych przejazdach zarówno w parkurze podstawowym jak i w rozgrywce zakwalifikowały się tylko 4 pary. Od Kamila Grzelczyka na Wibaro, który uzyskał czas 43,92 s., lepszy o 0,45 s był tylko Duńczyk Theodor Linde na Grand Cru van Paemel.
W tym samym konkursie na miejscu 9. znalazła się para Grzegorz Kubiak i SZULER sp (Luron KWPN – Szaki sp / Kissovo s.f.) hodowli SK Ochaby, własności zawodnika.

Gratulujemy hodowcom, właścicielom i zawodnikom!

UDOSTĘPNIJ

Tagi: ,