/   Powożenie, Teraz Polskie Konie

Kwiatek zaczął otwarty sezon Mistrzostw Świata!

Bartłomiej Kwiatek, zawodnik Stada Ogierów w Książu rozpoczął sezon otwarty, startując na Międzynarodowych Zawodach w Powożeniu Zaprzęgami CAI3* Kladruby nad Labem w Czechach. Wice Mistrz Świata z 2010 roku powozi zaprzęgiem jednokonnym. Tym razem na zawody wybrał swojego trzeciego konia – śląskiego ogiera Bergen. W roku Mistrzostw Świata Kwiatek jest jednym z nielicznych zawodników, którzy posiadają aż trzy konie, które mogą wziąć udział w Mistrzostwach.

Zawodnik SO Książ ukończył zawody na piątym miejscu (w kategorii startowało aż 35 zaprzęgów!). Warto podkreślić fakt, że Bergen 2005 (Turkus – Berenika / Mundial), hod. SO Książ to najmniej doświadczony koń Kwiatka, a do Czech przybili zawodnicy którzy od lat swoimi końmi biorą udział w MŚ, w tym srebrny medalista Mistrzostw Świata z 2012 roku (Michael Barbey (SUI)) oraz bardzo mocna drużyna Szwajcarów.
Mistrzostwa Świata odbędą się w ostatni weekend września w węgierskim Izsak. Kwiatek w długi weekend znów pojawi się na międzynarodowym hipodromie ze swoim drugim koniem – Nigerem na zawodach CAI Fabiansebestyen (HUN).

Bergen

UDOSTĘPNIJ

Tagi: