/   WKKW

Konie polskiej hodowli z Baborówka do Tokio

Pierwszy raz od Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004 roku Polska będzie miała szansę zawalczyć drużynowo o medal olimpijski. Zespół pod wodzą trenera Kadry WKKW Marcina Konarskiego w składzie: Mariusz Kleniuk i Winona sp (Love Affair han. – Waikiki sp / Spartakus han.) hod. i wł. Remigiusza Makowskiego, Joanna Pawlak i Fantastic Frieda han. (For Edition I – Pirola / Pinkus) hod. Sonji i Klausa Jungklaus, wł. zawodniczki, Paweł Spisak i Banderas sp (Moravia westf. – Babilonia xx / Jape xx), hod. Romana Drabińskiego, wł. Marka Jodko, Paweł Warszawski i Aristo A-Z sp (Lordanos hol. – Artemida sp / Reval hol.) hod. Andrzeja Zdziebło, wł. Zuzanny Burkert podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko zdobył Kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Polski zespół zaprezentował przed publicznością w Baborówku doskonałą formę i już od pierwszego dnia rywalizacji prowadził w konkursie CCIO4*-L, w ramach którego rozgrywana była Kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Rywalami Polaków były drużyny z Rosji i Białorusi, które po próbie terenowej zostały zdekompletowane. Polacy jednak nie mogli pozwolić sobie na dekoncentrację, bo w próbie terenowej z dalszej rywalizacji wycofał się Mariusz Kleniuk i Winona, dlatego kolejnego dnia wszyscy zawodnicy musieli ukończyć próbę skoków.

Polacy zadanie to wykonali doskonale. W klasyfikacji końcowej konkursu CCIO4*-L o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza, puchar Lotto w czołówce było niemal w całości biało-czerwono: Paweł Spisak (POL) na Banderasie zajął pierwsze miejsce, drugie miejsce wywalczył mistrz świata i dwukrotny złoty medalista olimpijski Michael Jung (GER) na koniu Fischerchipmunk FRH, a trzecie – Jan Kamiński (POL) i Jard sp (Czuwaj sp – Jucznia xx / Chef Supreme xx) hod. Stadnina Koni Rzeczna. Kolejne miejsca zajęli Joanna Pawlak (POL) na Fantastic Friedzie (miejsce czwarte) i Paweł Warszawski (POL) na Aristo A-Z (miejsce piąte).

Najlepszą parą konkursu CCI3*-S puchar Kuhn Maszyny Rolnicze został Jan Kamiński (POL) i Senior sp (Rytm han. – Segowia sp / Genius han.) hod. SK Prudnik, wł. Marcina Kamińskiego, broniąc pierwszą pozycję, z którą wczoraj ukończył próbę terenową. Drugą pozycję zajęła Nadine Marzahl (GER) i Vally K, a trzecią – Merle Wewer (GER) i Captain Hero.