/   Powożenie, Teraz Polskie Konie

Konie Bartłomieja Kwiatka

Miło nam poinformować, że w dniach 2-5 maja na międzynarodowych zawodach CAI Fabiansebestyen na Węgrzech Bartłomiej Kwiatek zdobył pierwsze miejsce w kategorii singli śląskim ogierem Niger (po Turkus śl. od Niwa/Alpinex xx) hod. i wł. SO Książ. Tym samym koń uzyskał kwalifikację do przyszłorocznych Mistrzostw Świata.

W dniach 16-19 maj odbyły się międzynarodowe zawody CAI Police nad Metuji , w Czechach. Tam Bartłomiej wygrał w kategorii singli ogierem śląskim Lokan (po Largis śl. od Lokana/Glockner old.) hod. i wł. SO Książ, tym samym ogier Lokan zakwalifikował się na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata oraz objął prowadzenie w konkursie Dressage Masters 2013, konkursie na najlepszy program ujeżdżenia w sezonie 2013, z wynikiem 38.96 pkt.

Bartłomiej w Policach startował także parą – ogierem śląskim Bergen (po Turkus śl. od Berenika/Mundial śl.) hod. i właściciel SO Książ oraz śląskim wałachem Zaner (po Hutor śl. od Zafira/Jogurt śl.) wł. Janusz Kowalski. Konie uplasowały się ostatecznie na 6-tym miejscu w ogólnej klasyfikacji, wygrały natomiast konkurs zręczności oraz zostały najwyżej sklasyfikowanymi końmi w kategorii par wśród koni polskiej hodowli.
Konie te zostały również zakwalifikowane na tegoroczne Mistrzostwa Świata w parach, które odbędą się w Topolciankach. Kwialifikację zdobyły na zawodach kwietniowych CAI Kladruby nad Labem w Czechach.