/   Teraz Polskie Konie, WKKW

CCI4* Badminton 2013

Z wielką radością informujemy, iż na zawodach CCI*** Badminton 2013, które były rozgrywane w dniach 2-6 maja na 24 miejsce zajęła Lucy Wiegersma  na koniu polskiej hodowli Simon Porloe sp (Sofix – Babilonia / Czubaryk xx). Simon Porloe, a raczej Bestseller (bo takie imię nosił w Polsce) został wyhodowany w SK Nowa Wioska.

Zawody Badminton Horse Trials (GBR) to jedne z najtrudniejsze z zawodów WKKW o randze CCI**** na świecie. Wraz z Rolex Kentucky (USA) oraz Burghley Horse Trials (GBR) tworzą one tzw.: „Rolex Grand Slam” – jeździec, który na dowolnych koniach wygra wszystkie te zawody w jednym sezonie będzie „trójkoronowany” (inaczej niż w wyścigach, gdzie „trójkoronowanym” nazwany jest koń). W WKKW koń nie byłby fizycznie w stanie wygrać wszystkich tych zawodów, ze względu na ich dość bliski termin oraz wielki wysiłek fizyczny, któremu poddawana jest para koń-jeździec w każdych z zawodów czterogwiazdkowych.

Już dawno żaden polski koń nie ukończył tak trudnych zawodów jakimi są Badminton, dlatego 24 pozycja na 85 startujących, a 65 sklasyfikowanych jest naprawdę dobrym wynikiem. 20 par nie ukończyło tych zawodów, w tym min. Mary King na King Artus, Zara Philips dosiadająca High Kingdom czy Andreas Dibowski na Butts Leon.

Po pełne wyniki odsyłamy do oficjalnej strony zawodów.