/   Teraz Polskie Konie, WKKW

Wielkopolski ARMIN DE MONSIEUR najlepszym polskim koniem MPS WKKW

Podczas niedzielnej dekoracji Mistrzostw Polski Seniorów WKKW, nagrodę pieniężną i pamiątkową derkę ufundowaną przez PZHK dla najlepszego konia polskiej hodowli, otrzymał wielkopolski ARMIN DE MONSIEUR (Moravia westf. – Armila wlkp / Biskwit sp), który wraz z utytułowaną Joanną Pawlak wywalczył brązowy medal.

Pamiątkowy czek, podczas Baborówko Equestrian Festiwal 2026, wręczył prezes Związku Hodowców Koni Wielkopolskich Jacek Wilczyński.

Złoty medal w kategorii seniorów, po raz pierwszy w karierze, wywalczyła Katarzyna BrandysSEL OSCAR ISH (Polanski SWB – Dancing Lass ISH / Dancing Boy ISH). Wyhodowany w Irlandii koń należy do zawodniczki i jej rodziców.

Srebro trafiło do Pawła WarszawskiegoCAGLIOSTRO PKZ typ szlachetny (Lothar PKZ BWP – Costa Rica westf. / Cornet Obolensky BWP). Wyhodowany w Ukrainie wałach jest własnością Katarzyny Mączyńskiej. To dziesiąty medal w mistrzowskiej karierze seniorskiej doświadczonego zawodnika.

Armin de Monsieur został wyhodowany przez Michała Horbacza, a jego właścicielami są Marcin Sobolewski oraz zawodniczka. Joanna Pawlak w 2025 roku zdobyła z nim srebrny medal MPS WKKW. Para od 2024 roku jest w kadrze Polski.

Wcześniej wielkopolski ogier wraz z Kamilą Cygan – podopieczną Joanny Pawlak, tworzyli parę w kadrze juniorów i młodych jeźdźców WKKW, dochodząc do poziomu 3* i zdobywając złoty medal Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców.

Według Joanny Pawlak Armin ma fantastyczny charakter, mimo małego wzrostu, jest bardzo ambitny i zawsze daje z siebie 100%. Od początku przejawiał predyspozycje do WKKW. Jest posłuszny na czworoboku, odważny w krosie z wydajnym galopem, na parkurze uwielbia się ścigać i jest dość dokładny w skoku.

Gratulacje!

fot. Katarzyna Pakuła

UDOSTĘPNIJ

Tagi: