/   Teraz Polskie Konie, WKKW

Wielki Tydzień Pompadour

W ostatnią niedzielę we Francji zakończył się “Wielki Tydzień Pompadour” – jedno z największych wydarzeń sportowo-hodowlanych w tym kraju. Między 10 a 16 września na ogromnym terenie stadniny państwowej w Pompadour odbył się Finał Mistrzostw Francji Młodych Koni i Kuców w WKKW, zawody międzynarodowe młodych koni w WKKW oraz Krajowy Czempionat Hodowlany koni Anglo-Arabskich. Konkursy WKKW odbywały się w kategoriach wiekowych 4, 5, 6 i 7 lat, natomiast w czempionacie hodowlanym ocenie podlegały źrebięta pod matkami, ogiery i klacze 2-letnie, ogiery, klacze i wałachy 3-letnie oraz klacze stadne ze źrebiętami.

Mamy przyjemność przekazać Państwu wiadomość, iż 4 miejsce w Mistrzostwach Francji Młodych Koni w WKKW w kategorii koni 5-letnich zajęła małopolska klacz Birma (Emetyt – Biesiada/First des Termes) hod. SK Walewice, wł. Andreas Gygax. Birma posiada 37,74 % krwi arabskiej i spełnia rodowodowe warunki Międzynarodowej Konfederacji Koni Anglo-Arabskich (CIAA), dlatego na arenach europejskich reprezentuje rasę Anglo-Arabską.
Po pierwszych 2 dniach zawodów tzn. po ocenie płytowej i ujeżdżeniu Birma plasowała się na 3 miejscu. Niestety zrzutka, którą zaliczyła podczas skoków przez przeszkody przesunęła ją ostatecznie na czwartą lokatę. Thomas Carlile dosiadający Birmę wygrał kategorię koni 5-letnich na ogierze Tenareze AACR (Jaguar Mail – Utopie du Maury/Quatar de Plape), jak również kategorię koni 4-letnich na ogierze Upsilon AACR (Canturo – O’Vive/Fusain du Defey).

Zapraszamy do obejrzenia filmu z przejazdu Birmy na parkurze.

Szczegółowe wyniki Mistrzostw Francji Młodych Koni znajdują się na stronie www.semaine-pompadour.com.

Foto-Galeria:

fot. Agnieszka Szymańska

UDOSTĘPNIJ

Tagi: ,