/   Sport

USA: Koń wielkopolski święci triumfy w westernie!

3 października 2021 roku zakończyły się Mistrzostwa Świata Western Dressage Association of America. Wystartowały w nim najlepsze pary koni i jeźdźców. Po 5 dniach rywalizacji koń wyhodowany w Polsce pod JamieLynne Weiss miał na swoim koncie aż 5 zwycięstw w tym:

  • Amateur Western Dressage Suitability (Introductory)
  • Amateur Western Dressage Horsemanship (Introductory Pattern A)
  • Amateur Western Dressage Introductory Test 1
  • Open Western Dressage Basic Test 1
  • Open Freestyle Test of Choice (Intro-Basic)

First Impression został również Wiceczempionem Świata w the Reserve World Champion in Amateur Western Dressage Introductory Test 4.

First Impression i właścicielka, JamieLynne Weiss zwyciężyli także w Intro Amateur Division i otrzymali nagrodę Greenhorn Award dla najwyżej punktowanego debiutującego konia w klasyfikacji amatorów z wynikiem 81,1%!

„Trudno się nie uśmiechać, zjeżdżając z placu na First Impression. Jest wspaniałym koniem o znakomitej prezencji, a jazda na nim daje ogromną radość!”

powiedziała jego właścicielka, JamieLynne Weiss.

First Impression został wyhodowany przez Tadeusza Puchałę i zarejestrowany w Polskim Związku Hodowców Koni jako Bosman wlkp (Aron sp – Balada wlkp / Boss wlkp) i jest własnością JamieLynne Weiss i Jerry Phillips z Sandy Springs, USA. Jak to zwykle bywa przy imporcie do Stanów Zjednoczonych, nazwa Bosman została zmieniona na bardziej popularną angielską. Obecnie koń jest zarejestrowany w Amerykańskiej Federacji Jeździeckiej jako First Impression.

„Naprawdę przekroczył wszystkie nasze oczekiwania i cieszę się, że trafił do Stanów Zjednoczonych. Polskie konie gorącokrwiste to rzadkość w Stanach Zjednoczonych, a posiadanie tak wyjątkowego jak First Impression to naprawdę dar! Tadeusz Puchała wyhodował niezwykle utalentowanego konia.”

powiedziała jego właścicielka, JamieLynne Weiss.
First Impression - Bosman, WDAA World Champion
First Impression – Bosman, WDAA World Champion

UDOSTĘPNIJ

Tagi: