Srebrny Szuler w MP Seniorów

Podczas Mistrzostw Polski w Skokach przez Przeszkody, które rozgrywane były w ośrodku Biały Las Stajnia Przybylscy w województwie dolnośląskim (12-15 sierpnia 2021), wręczyliśmy nagrodę zawodnikowi dosiadającego najlepszego konia polskiej hodowli.

W tym roku do dekoracji wyjechał Dawid Kubiak, który na koniu SZULER sp (Luron KWPN – Szaki sp / Kissovo s.f.) hod. SK Ochaby, wł. Grzegorza Kubiaka zajął drugie miejsce, zdobywając tytuł Mistrza Polski Seniorów w Skokach przez Przeszkody. Jest to pierwszy tak duży sukces w karierze zawodnika.

W finałowym konkursie (dwunawrotowy, 155 cm) para uzyskała czas 68,13 s przy 4 pkt. karnych, co z czystym przejazdem w II półfinale (1 m.) dało jej drugie miejsce na podium.

Dawid Kubiak startuje na 11-letnim ogierze Szuler od wiosny tego roku. Wcześniej koń od 6. roku życia był przygotowywany przez Grzegorza Kubiaka (ojca Dawida). Para przez ostatnie dwa sezony zaliczyła bardzo udane starty w najtrudniejszych zawodach w Polsce i zagranicą na poziomie Grand Prix.

Ceremonia dekoracji miała wyjątkowy charakter, ponieważ uczestniczyli w niej dwaj panowie Kubiakowie – ojciec i syn! Paweł Mazurek, członek Zarządu Polskiego Związku Hodowców Koni i Prezes Dolnośląskiego Związku Hodowców Koni oraz Beata Kapica, dyrektor DZHK wręczyli nagrodę zawodnikowi oraz właścicielowi konia, dzięki któremu utalentowany Szuler stał się koniem na duże konkursy!

Srebrnemu teamowi życzymy powodzenia w startach, zaś właścicielowi i poprzedniemu jeźdźcowi radości z sukcesów syna!

UDOSTĘPNIJ

Tagi: