/   Teraz Polskie Konie

Rejent uznany w Moritzburgu

Ważnym wydarzeniem dla hodowli koni rasy ciężki gorącokrwisty w Saksonii i Turyngii jest uznanie do hodowli polskiego ogiera rasy śląskiej Rejent. Jest on własnością pana Grzegorza Świątka z województwa lubuskiego, który Rejenta wydzierżawił Stadu Ogierów w Moritzburgu.
W tym roku stawka przedstawionych do uznania ogierów była bardzo dobra. Zgromadziła tradycyjnie ogiery z rocznika 2011 w liczbie 14, z których komisja uznała cztery. Wśród pozostałych starszych ogierów były dwa, które uplasowały się w finale Czempionatu Krajowego (Bundeschampionat) i także zostały uznane do hodowli.
Polski Rejent był zwycięzcą próby dzielności dla ogierów śląskich w 2009 roku w Książu, gdzie uzyskał 134 pkt i ocenę bardzo dobrą. W 2010 roku startował w finale Mistrzostw Polski Młodych Koni, gdzie pod Darią Kobiernik zajął szóste miejsce. Komisja bardzo wysoko oceniła jego stęp (8 pkt) i galop (7 pkt).
Do Moritzburga przyjechali miłośnicy tej rasy z całej Europy. Było też wielu właścicieli stajni zaprzęgowych, którzy szukali młodych koni do tej dyscypliny sportu. Jak co roku był tam obecny mistrz świata w singlach Christoph Dieker.

Janusz Lawin

Rejent, fot. Paulina Peckiel
Rejent, fot. Paulina Peckiel

Źródło newsa: Hodowca i Jeździec, Rok XII Nr 1 (40) Zima 2014

UDOSTĘPNIJ

Tagi: