Polskie konie z sukcesami na Cavaliadzie w Warszawie

Mocny akcent na początek – Czwartek, 07.03.2019

Warszawska Cavaliada rozpoczęła się dobrymi startami zawodników dosiadających koni polskiej hodowli. W pierwszym konkursie małej rundy Kamil Grzelczyk na koniu FRUGO sp (ROBIN II Z han. – FAIRY TWING xx / ENJOY PLAN) hod. i wł. Sławomir Grzelczyk zajął miejsce 3.

Średnia rundę wygrał Adam Grzegorzewski na OKARINO sp (PAVAROTTI VAN DE HELLE westf. – OBELLA hol. / CASSINI II hol.) hod. i wł. Justyna Kubik-Manitta.

Konkurs zręczności powożenia z elementami maratonowymi Halowego Pucharu Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi na 2. miejscu ukończył Bartłomiej Kwiatek i konie śląskie: AROMAT, BAZYLI, RENESANS i PASSAT.

Rozstrzygnięcie czwartkowego konkursu dużej rundy przyniosło 2. miejsce Jarosławowi Skrzyczyńskiemu i koniowi JERICO sp (WIELAND thür. – JENNIFER sp / EVER FOR PLEASURE han.), hod. i wł. Remigiusz Makowski.

W konkursie Potęgi skoku Jan Bobik poprowadził do zwycięstwa klacz SANTISA sp (CANTANIS hol. – SAMANTA sp / DIDO han.) hod. i wł. SK Nowielice, pokonując mur o wysokości 2 metrów! Był to ostatni start klaczy w konkursie Potęgi skoku. Teraz przed Santisą kariera hodowlana.

SANTISA

Trzy razy Prudnik – Piątek, 08.03.2019

Daria Kobiernik i WINCHESTER sp (QULESTER hol. – WINONA sp / NOBODY KWPN) hodowli Stadniny Koni Prudnik w konkursie dużej rundy (150 cm z rozgrywką) po przejeździe na czysto, bardzo trudnego parkuru ustawionego przez Petera Lundstroem’a ze Szwecji, w pierwszej turze ostatecznie zajęła 6 miejsce. Był to debiut „Winniego” w tak trudnym konkursie. Bardzo udany debiut!

W konkursie finałowym rozgrywek Lotto Eventing Tour wystartowało 10 zawodników. W drugim nawrocie kibice zobaczyli pięć par, a wśród nich dwa konie polskiej hodowli. Zwyciężył Mateusz Kiempa na koniu JAK CHEF m (CHEF SUPREME xx – JUKA m / BONAPARTE m) hod. SK Prudnik. Para ta zdobyła złoty medal Halowego Pucharu Polski po raz trzeci z rzędu!
Na 4. miejscu znalazł się Janek Kamiński na koniu JAREMA sp (MARAM KWPN – JARMILA sp / LURON KWPN) także hodowli SK Prudnik.

Finałowy konkurs Venus vs Mars wygrał Mściwoj Kiecoń na klaczy ODESSA PROFI sp (VANDAMME KWPN – ORGIA PROFI sp / RAMSTEIN old.) hod. Leszek Szczykała. Drugie miejsce zajęła Laura Kłapińska na WIKI sp (LANDINO hol. – WHOOPY westf. / WEINBERG westf.) hod. Władysław Giza.

Sobota, 09.03.2019

Dzień rozpoczął się od zwycięstwa konia polskiej hodowli w konkursie małej rundy. SZAFIR „M” rasy sp (SO IN LOVE  KWPN – SELENE „M” sp / ELVIS KWPN) – hod. SK Moszna pod Mają Marchwicką pokonał 88 konkurentów i w pięknym stylu wygrał ostatni przed finałem konkurs (145 cm), przeszkody w drugiej fazie konkursu pokonał w czasie 24,21 sekund!

Po południu rozpoczął się finałowy konkurs Halowego Pucharu Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi. 8. z cyklu konkurs wygrał Łukasz Hałupka, powożąc czwórką koni polskiej hodowli: ROLAND śl., Omar sp, LEGATO śl., HAMLET sp, drugi był team Piotra Mazurka z końmi sp – PELOPONEZ, BLIZARD, JAŚMINA i INWENCJA.

W klasyfikacja końcowej drugie i trzecie miejsce wywalczyły konie polskiej hodowli – na drugim konie sp Piotra Mazurka, miejsce trzecie konie rasy śląskiej pod lejcą Bartłomieja Kwiatka.

ZAPRZĘGI - podium

Czas podsumowań – Niedziela, 10.03.2019

W niedzielę Polski Związek Hodowców Koni wręczył dwie nagrody dla zawodników dosiadających najlepszych koni polskiej hodowli. Pierwsza z nich powędrowała do Darii Kobiernik, która w piątkowym konkursie dużej rundy w pięknym stylu zdobyła 6. miejsce, budząc nasze nadzieje na więcej sukcesów tej pary w nieodległej przyszłości.

Nagrodę odebrał również Antoni Śliwiński z KJ Podkowa Gruszczyn, który startował w Cavaliadzie Future w kategorii mini na kucu polskiej hodowli SZOGUN (ANGELO kuc wal. – SZAMPANKA kuc / FARAH-KAJUS oo) hod. Mirosław Głodowski. Antoni zajął 3. miejsce w niedzielnym finale.

Nagrody wręczył Prezes Polskiego Związku Hodowców Koni, Paweł Mazurek.