/   Teraz Polskie Konie, WKKW

Polskie konie w roli głównej

W ostatni weekend (2-4 sierpnia) w Sopocie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w WKKW. Dwa pierwsze miejsca na podium zajęli jeźdźcy dosiadający koni polskiej hodowli.
Tytuł Mistrza Polski zdobył Jerzy Krukowski na klaczy APOKALIPSA “M” sp (Paradys – Amhara po Le Voltaire) hod. i wł. SK Moszna, Wicemistrzem został Łukasz Kaźmierczak na OSTLERZE sp (Juror – Ostka po Jaskier) hod. SK Golejewko wł. M. Kaźmierczak, a drugim Wicemistrzem – Kamil Rajnert na wałachu LASSBAN RADOVIX ISH (Radolin – Aherlow Vixen po Castle Fox) wł. Anny Mańczak. Kolejne trzy miejsca w klasyfikacji finałowej zajęli Paweł Warszawski na małopolskiej klaczy HATTERIA (Top Gun – Hatynka po Judex) hod. i wł. SK Walewice, Kajetan Wałecki na wałachu BACHUS sp (Barbur – Tempra po Demon Club) hod. R. Smykał, wł. R. Wałecki oraz Marta Dziak-Gierlicz na VACACIE JP m (Veritas 6 – Valagia po Chiavari) hod. SK Janów Podlaski, należącym do zawodniczki.

Wraz z Mistrzostwami Polski w Sopocie odbywały się zawody międzynarodowe WKKW, podczas których klasę CIC* kolejny raz wygrał Kamil Rajnert na małopolskim wałachu JAK CHEF (Chef Supreme – Juka po Bonaparte) hod. SK Prudnik, wł. Anny Mańczak, a trzecie i czwarte miejsce zdobyli Katarzyna Kokowska i Łukasz Kaźmierczak dosiadający koni pełnej krwi angielskiej: CZARNOLAS (SK Jaroszówka) i HROMY (SK Strzegom).
W klasie CIC** najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski (4 m.) był Artur Społowicz dosiadający BARYTA m (Decoration – Bawełna po Oregon) hod. SK Janów Podlaski, wł. SO Białka, a w klasie CIC*** Jerzy Krukowski na APOKALIPSIE “M” (8 m.), który tym wynikiem zapewnił sobie jednocześnie tytuł Mistrza Polski w WKKW.

Szczegółowe wyniki: MPS oraz CIC.

UDOSTĘPNIJ

Tagi: , ,