Podsumowanie CSI2*YH Zielona Góra

W niedzielę 18-ego kwietnia zakończyły się międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody CSI2*YH Zielona Góra. Do udziału w imprezie zgłosiło się 122 jeźdźców z 291 końmi. W ciągu czterech dni (15-18.04.) rozegranych zostało 21 konkursów z niedzielnym konkursem Grand Prix zaliczanym do rankingu Światowej Federacji Jeździeckiej.

Sobotni finał rundy młodych koni (5- i 6-letnich) podobnie jak w roku ubiegłym, rozgrywany był pod patronatem Związku Hodowców Koni Ziemi Lubuskiej. Wygrała go para Matas Petraitis LTU na hanowerskim ogierze Quidam Stakkato (Quidamus x Stakkato). Drugie i trzecie miejsce zajął Jarosław Skrzyczyński na koniach Karanza van de Boomgaardschuur KWPN (Eldorado van de Zeshoek x Pharaon xx) oraz Kentucky KWPN (Crespo VDL x Kashmir van Schuttershof).
Najlepszym koniem polskiej hodowli okazała się uplasowana na piątym miejscu, wyhodowana przez Marka Kubackiego Unica-K sp (Stakkato Gold han. – Ulena – K sp / Lord Star hol.) klacz pod rosyjskim jeźdźcem Artemem Abaimovem, wysoko plasowała się również w półfinałach zajmując odpowiednio 10. i 5. miejsce.
W finałowym konkursie startowały również 2 konie wyhodowane przez znanego lubuskiego hodowcę Pana Ryszarda Gardyjasa, ogier Czumi GR sp (Salamon BWP – Czumiza sp / Lesotho hol.) z jedną zrzutką w drugiej fazie zajął ostatecznie 17. miejsce, należy podkreślić, że był to najlepszy 5-cio latek z polskim paszportem, 23. miejsce zajęła OMENA sp (Salamon BWP – Omonia sp / Alfaro old.) obydwa konie dosiadane były przez Jana Bobika.

Gratulujemy hodowcom, zawodnikom i właścicielom koni.

Unica-K sp
Unica-K sp pod Artemem Abaimovem oraz Prezes ZHKZL Marek Piętka

UDOSTĘPNIJ

Tagi: