/   Powożenie, Teraz Polskie Konie

Piotr Mazurek jedzie do Akwizgranu (Aachen)!

Z przyjemnością informujemy, że polski zawodnik dyscypliny powożenia Piotr Mazurek wraz ze swoim czterokonnym zaprzęgiem został zaproszony do wzięcia udziału w największym festiwalu jeździeckim na świecie jakim jest CHIO Aachen…

Jesteśmy niezwykle dumni z zawodnika startującego końmi polskiej hodowli, gdyż zawody w Akwizgranie na które jedzie Piotr Mazurek odbywają się z niebywałą “pompą” i rozmachem, a zapraszani są tylko nieliczni zawodnicy ze światowej czołówki w poszczególnych dyscyplinach jeździeckich. Zawody te zaliczane są do jednych z najtrudniejszych i najbardziej prestiżowych na świecie. W Akwizgranie rywalizują zawodnicy następujących dyscyplin: skoki przez przeszkody, ujeżdżenie, zaprzęgi, WKKW, woltyżerka. Podczas 5 dni imprezy (13-17 lipca 2011 r.) zawody odwiedzi kilkaset tysięcy osób a relacje na żywo będzie prowadzić ponad 100 dziennikarzy z całego świata.

Konie, jakimi będzie startował Piotr Mazurek są polskiej hodowli i mimo różnic rasowych reprezentują jeden typ i doskonałą przydatność zaprzęgową.

A są nimi:

  • BAKIR sp (Pastisz m – Bryza śl. / Bars śl.) ur. 23.02.2000, hod. Tadeusz Lipiński. Najlepszy koń zawodnika, zaczynał od MPMK, na których zawsze plasował się w czołówce. Obecnie ma na swoim koncie 38 startów międzynarodowych w tym 2 razy Mistrzostwa Świata.
  • BASTYLIA sp (Lord Alexander old. – Bryza śl. / Bars śl.) 20.03.1999, hod. Tadeusz Lipiński. Karierę międzynarodową rozpoczęła w parze z Bakirem w 2007 roku wieńcząc sezon startem w Mistrzostwach Świata w Warce. Od 2008 roku pracuje w czwórce a ceniona jest głównie za jezdność i chęć współpracy.
  • CELT wlkp (Good Luck sp – Cezarea wlkp / Gordon I wlkp) 14.03.2003, hod. Leon Gawroński. Koń od 2008 roku startuje w podstawowej czwórce zawodnika. Niezwykle ambitny i mocny. Zwykle jest koniem dyszlowym, ale bywa również zaprzęgany jako lider.
  • SANDER niem.wierzch. (Sonnenstrahl trk. – Haluta sp / Lansjer śl.) 19.05.2002, hod. Waldemar Kaluza. Zakupiony w 2006 roku. Bardzo rzetelny i skupiony koń, od początku zajmuje miejsce konia dyszlowego.
  • BATALIA sp (Tango śl. – Baltona m / Historyk m), 6.04.2003, hod. Jarosław Świecicki. Klacz zaczynała swoje starty w MPMK a od 2010 roku startuje w zawodach międzynarodowych. Jest bardzo ostrożna i z ogromną chęcią ruchu naprzód. Posiada głębokie połączenie krwi śląskiej i małopolskiej przez co charakteryzuje się doskonałym umięśnieniem przy bardzo suchej tkance.

Życzymy powodzenia!

UDOSTĘPNIJ

Tagi: ,