/   Teraz Polskie Konie, Ujeżdżenie

NORBLIN mistrzowski koń

Miło nam poinformować, że polskiej hodowli koń NORBLIN sp 1996 (Cesar wlkp – Nida sp / Dido han.) kolejny już raz startował w Mistrzostwach Niemiec Jeźdźców Zawodowych w dyscyplinie ujeżdżenia. Tegoroczne zawody odbyły się w dniach 21-25.04. w Hagen. W ogólnej klasyfikacji para NORBLIN / Johannes Augustyn zajęła drugą pozycję z wynikiem 205,277%.

Podobnie jak w Jeździeckich Mistrzostwach Świata, tak i podczas Mistrzostw Niemiec, obowiązuje konkurs „przesiadany”, w którym trzech najlepszych zawodników finału dosiada wierzchowców rywali. Polski NORBLIN wygrał tę rywalizację okazując się najlepszym koniem zawodów, uzyskując ogółem 3749 punktów.

NORBLIN urodził się w SK Nowielice, jest synem wielkopolskiego ogiera Cesar wlkp (po Ofal sp) oraz klaczy Nida sp. Nida dała też uznanego ogiera Nidar sp (po Windwurf han.). NORBLIN startował w 2001 roku w ujeżdżeniowych Mistrzostwach Polski Młodych Koni zajmując IV miejsce, a dosiadał go Marek Głuchowski. Jeździec ten trenował tego konia do momentu sprzedaży czyli do wieku 6 lat.

Mistrzostwa Niemiec Jeźdźców Zawodowych wygrał, już drugi raz z rzędu, Hartwig Burfeind.