/   Ujeżdżenie

Koń rasy wielkopolskiej podbija Stany Zjednoczone

15 listopada 2020 roku finał Mistrzostw Świata Western Dressage Association of America zgromadził najlepsze pary westernowe. Ukoronowaniem tego wydarzenia było wręczenie nagród i tytułów zwycięzcom poszczególnych konkurencji. Najwyższe wyróżnienia w klasie Intro / Basic Freestyle z wynikiem 80,107% zdobyła para Marsha Hartford Sapp i First Impression (ex Bosman).

Oprócz zdobycia tytułu Mistrzostw Świata w Western Dressage para zdobyła również tytuł Wiceczempiona w Ujeżdżeniu 2020 US Dressage Federation Reserve National Champion All-Breed – American Warmblood Society i nagrodę Sporthorse Registry w ujeżdżeniu w klasie Open, poziom I.

First Impression został wyhodowany przez Tadeusza Puchałę i zarejestrowany w Polskim Związku Hodowców Koni jako Bosman wlkp (Aron sp – Balada wlkp / Boss wlkp) i jest własnością JamieLynne Weiss i Jerry Phillips z Sandy Springs, USA. Jak to zwykle bywa przy imporcie do Stanów Zjednoczonych, nazwa Bosman została zmieniona na bardziej popularną angielską. Obecnie koń jest zarejestrowany w Amerykańskiej Federacji Jeździeckiej jako First Impression.

Naprawdę przekroczył wszystkie nasze oczekiwania i cieszę się, że trafił do Stanów Zjednoczonych. Polskie konie gorącokrwiste to rzadkość w Stanach Zjednoczonych, a posiadanie tak wyjątkowego jak First Impression to naprawdę dar! Tadeusz Puchała wyhodował niezwykle utalentowanego konia.

– powiedziała jego właścicielka, JamieLynne Weiss.

Koń został wybrany na podstawie jego talentu do skoków i dyscyplin myśliwskich, COVID-19 dał wałachowi niezwykłą okazję „zasmakowania” w treningu ujeżdżeniowym. A ex Bosman udowodnił, że jest wszechstronnym sportowcem, który osiąga najlepsze wyniki na wielu konkursach na poziomie krajowym. Do zawodów myśliwskich i skokowych wróci w sezonie 2021!

UDOSTĘPNIJ

Tagi: