/   Teraz Polskie Konie, WKKW

Dwa konie polskiej hodowli z medalami Mistrzostw Hiszpanii Młodych Koni w WKKW!

BRAVADO
BRAVADO

Podczas rozgrywanych w dniach 3-6 października 2024 roku w Sewilli Mistrzostw Hiszpanii Młodych Koni w WKKW złoty medal w kategorii 4-latków zdobył kary BRAVADO sp (Vigo Heywood H Z – Bryza sp / Corleone Z), wyhodowany przez Marka Piętkę.

Srebrny krążek trafił do siwego DESTINY IPO sp (Tjungske KWPN – Dalaja sp / Madison KWPN), hodowli Przemysława Olejnika. Obu koni dosiadał Mathieu Esser Diaz.

Marek Piętka jest prezesem Związku Hodowców Koni Ziemi Lubuskiej, a Przemysław Olejnik jego członkiem.

Bravado od początku wyróżniał się wśród swojego pełnego rodzeństwa wzrostem i łagodnym charakterem. W wieku trzech lat został zajeżdżony przez Darię Kobiernik, której powierzam moje młode konie. Następnie przekazałem go do treningu Mathieu Esser Diaz w Hiszpanii, z którym rozpocząłem niedawno współpracę. Hiszpański zawodnik startuje na poziomie 4*na wyhodowanym przeze mnie Paco i stąd narodziła się nasza znajomość

– powiedział Marek Piętka.

Bravado to reprezentant rodziny doskonałej klaczy Babilonia xx, która zostawiła kilkanaście koni rywalizujących w WKKW z wyjątkowym wał. Banderas sp (po Moravia westf.), który startował pod Pawłem Spisakiem, a wyhodował go Roman Drabiński.

Podstawowym koniem Mathieu Esser Diaz jest utalentowany PACO wlkp, ur. 2010 (Contendor old. – Paloma wlkp / Eskudo wlkp). Para ta zdobyła m.in. medal w Mistrzostwach Hiszpanii WKKW w kategorii seniorów. Wcześniej Daria Kobiernik i Paco wygrali Mistrzostwa Polski Młodych Koni w WKKW w kategorii koni 5-letnich, a Anna Karpińska ukończyła Mistrzostwa Europy Juniorów WKKW w Millstreet dwa lata później.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Marka Piętki, hodowcy.