Cavaliada Lublin 2020: ULA BAJOU-K – najlepszym koniem polskiej hodowli

Podczas dekoracji konkursu Grand Prix Lublina o nagrodę Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego, pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, mieliśmy zaszczyt wręczyć naszą nagrodę – dla zawodnika dosiadającego najlepszego konia polskiej hodowli. Pamiątkową statuetkę odebrał Seweryn Murdzia, który na klaczy Ula Bajou-K sp (Bajou Du Rouet hol. – Uleva sp / Optimist KWPN), hod. Marek Kubacki, zdobył w Lublinie najwięcej punktów, bo aż 50, do światowego rankingu Longines. Nagrodę zawodnikowi wręczył Wiceprezes Polskiego Związku Hodowców Koni, pan Ryszard Pietrzak.

Lublin był szczęśliwy dla Seweryna Murdzi. Na klaczy Ula Bajou-K w piątek, 31 stycznia wygrał konkurs Dużej Rundy (145 cm), zaliczany do LR, w którym startowały 54 pary (tylko 10 z nich dojechało do mety bez błędów!). W niedzielę podczas konkursu finałowego po bezbłędnych przejazdach i zaciętej walce para ta wywalczyła miejsce trzecie.

Seweryn Murdzia po Lublinie wysunął się na prowadzenie w rankingu CAVALIADA Tour.