W ogłoszonym na początku 2026 roku przez Polski Związek Jeździecki składzie kadry B seniorów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW) znalazł się polski koń sportowy MONACO (Castle Rock hol. – Mon Amour sp / Johnny Boy II s.f.). Urodzony w 2017 roku siwy wałach został wyhodowany przez Zenona Ławniczka, a należy do Patrycji Pastuszek.
Monaco był od początku wprowadzany w świat sportu przez doświadczonego zawodnika Mariusza Kleniuka. W wieku 4 lat zajął piąte msc. w Mistrzostwach Polski Młodych Koni WKKW rozgrywanych w Strzegomiu, jako pięciolatek był siódmy w tej sportowo-hodowlanej imprezie.
W kolejnych latach para startowała w coraz wyższych klasach WKKW, zajmując m.in. ósme msc. w międzynarodowym konkursie CCI3*-S dla koni 7-letnich, rozgrywanym we wrześniu 2024 roku w Strzegomiu. W październiku 2025 roku zajęli 7 msc. w CCI4*-S.
Monaco jest wesołym koniem o poznawczym charakterku. Lubi zabawy i zaczepia konie na padoku. Najbardziej lubi berka gryzionego… Prowokuje sąsiednie konie, podskubuje je i ucieka, a potem wraca i powtarza te grę. Nie lubi próżni😊
To dobry koń, sportowo szybki i odważny w krosie. Trochę rozprasza się na przeszkodach parkurowych. W tym roku planujemy starty na poziomie 4*- trzeba zebrać doświadczenie. W drugiej połowie roku przewidujemy start w konkursie CCI4*-L i próbę zagrania się na Mistrzostwa Europy w Szwajcarii w 2027 roku
powiedział Mariusz Kleniuk.
